Najnovšie komentáre

20 December 2016, Utorok Sublimin├ílne spr├ívy - ─Źas┼ą I.
Nap├şsal Hypnotizer   |   Kateg├│ria: Teoretick├ę v├Żchodiska

Je naozaj mo┼żná manipulácia našej psychiky prostredníctvom podprahových komunikátov, v─Ćaka ktorým má dochádza┼ą k ovplyv┼łovaniu ─żudskej psychiky s mo┼żnos┼ąou vpašova┼ą do nášho podvedomia sugescie, vo─Źi ktorým sa nevieme bráni┼ą?


 

Základom týchto úvah je podprahové vnímanie, ozna─Źované aj ako subliminálne (subliminal perception). Je to proces registrovania vizuálnych alebo sluchových podnetov, ktoré trvajú príliš krátko na to, aby sme ich mohli vedome spracova┼ą.

V tejto súvislosti je chronicky známy James M. Vickary a výsledky jeho experimentu v ktorom premietal divákom film, kde pomedzi normálne obrázky vkladal v jednominútových odstupoch dva typy správ. Jedna obsahovala nápis: Si hladný? Jedz popcorn. Druhá: si smädný? Pi Coca colu. Diváci o tom neboli dopredu informovaní.
Výsledkom bol pod─ża Vickaryho nárast konzumácie týchto produktov v okolitých predajniach. U popcornu o 57% a u Coca coly o 18%. V roku 1958 bol jeho experiment zopakovaný v originálnej verzii, ale nebol zaznamenaný ┼żiaden signifikantný výsledok.  Neskôr, v roku 1962 Vicary svoje pôvodné tvrdenie o vkladaní motiva─Źných záberov vyvrátil a priznal, ┼że to bol len marketingový ┼ąah. Okrem toho, Vickaryho experiment mal vá┼żne metodologické nedostatky.


Ke─Ć sa porozhliadneme okolo seba, nájdeme mno┼żstvo zmienok ─Źi u┼ż z prítomnosti alebo z minulosti o aplikácii podprahových sugescií v hudbe, reklame, masmédiách. Fenoménom nášho storo─Źia je predaj rôznych motiva─Źných nahrávok s cie─żom dosiahnú┼ą zásadné zmeny v naších návykoch, ─Źi zvyšovanie miery konkrétnych schopností. Niektoré sú zamerané na odbúravanie nadváhy, stresu, zbavenie sa zlozvykov, zvyšovanie výkonnosti alebo zlepšenie zru─Źností.

Reklama na kúpu takýchto nahrávok na nás ─Źíha pomaly u┼ż aj pri otvorení chladni─Źky, s tvrdením, ┼że ich po─Źúvanie prinesie vyriešenie problému efektívnejšie

a rýchlejšie, ne┼ż hypnóza.

Otázkou teda je, ─Źi existuje podprahové vnímanie a ak existuje, do akej miery nás vedia ovplyvni┼ą podprahové sugescie. Ak existujú, sú ú─Źinnejšie ne┼ż hypnóza alebo nie?
 

Koment├íre   

 
0 #3 JamesvaX 2019-12-02 01:51
Login 918Kiss ÔÇô Uberwin.club More info!..
Citova┼ą
 
 
0 #2 DeannaLic 2019-10-05 09:39
Hi guys! Does anyone know of similar adult affiliate programs like this - xvideass.top
Throw off the list please!)
Citova┼ą
 
 
0 #1 Lorene 2018-08-23 20:22
Yesterdđ░y, while I was at work, my sister stole my iPad and tested
to see if it c╔Ĺn ĐĽurvive a thirty foot drop, just so she can bđÁ a youtube
sensation. My apple ipad is now destroyed and she haĐĽ 83 views.

I know this is totallĐâ off topic but I had to share it
with someone!

My web-site lommelnive loĐÁvlige (Nelson: https://www.schweizerknive.dk/schweizerkniv-med-paa-camping/)
Citova┼ą
 

Prida┼ą koment├ír


Bezpe─Źnostn├Ż k├│d
Obnovi┼ą