Najnovšie komentáre

07 Apríl 2012, Sobota Navodenie Coma state - hypnotickej kómy
Napísal Hypnotizer   |   Kategória: Praktiky hypnózy

Navodenie „Coma state“ – hypnotickej kómy

Skript Dave Elmana, upravený podľa Geralda Keina

 

Na úvod chcem poznamenať, že túto indukciu uvádzam s istými obmedzeniami tak, aby neskúseným a nezodpovedným hypnotizérom nefungovala. Zámerne neuvádzam niektoré detaily, ako ochranu pred zneužitím nezodpovednými ľuďmi.

 

 

Prvým predpokladom úspešného vstupu do hypnotickej kómy je navodenie somnabulizmu. Musíme si byť 100% istí, že klient je v stave somnabulizmu. Keď túto istotu máme, potom môžeme prikročiť k ďalším krokom.

 

„....teraz by som ťa chcel uviesť až na najhlbšiu úroveň relaxácie, na relaxačné dno, kde sa budeš cítiť veľmi príjemne a dobre. Na miesto, kde všetky tvoje problémy a bolesti jednoducho zmiznú. Je to zázračné úžasné miesto. Aby sme sa dostali na toto úžasné miesto, musím ťa poprosiť aby si zišiel o 3 úrovne relaxácie hlbšie. Sú to úroveň A, B a C.

Aby si sa dostal na úroveň A, musíš jednoducho zdvojnásobiť stav relaxácie, v ktorom sa nachádzaš. Na dosiahnutie úrovne B, musíš zdvojnásobiť relaxáciu dosiahnutú v A. Na vstup do úrovne C, samého dna relaxácie, musíš zdvojnásobiť relaxáciu stavu B.

 

Ok, môžeme začať.

 

Chcem aby si si predstavil, že stojíš na samom vrchole svojho súkromného eskalátora. Za chvíľu začnem počítať od 1 do 3. Na číslo 3 sa začne tvoj eskalátor spolu s tebou pohybovať dole, na úroveň A, pričom zdvojnásobíš stav tvojej relaxácie...Tvoj eskalátor môže byť tak dlhý, ako chceš....tvoja cesta na ňom môže byť tak dlhá ako potrebuješ. Keď dosiahneš úroveň A, stačí ak nahlas vyslovíš „A“

OK, môžeme ísť... 1....2....3.... /čakáme kým klient nevysloví nahlas A. keď sa tak stane, pokračujeme/

 

Veľmi dobre.. za chvíľu začnem opäť počítať od 1 do 3. Na 3 ťa tvoj eskalátor zvezie z úrovne A na úroveň B, pričom zdvojnásobíš svoj stav relaxácie. Keď dosiahneš úroveň B, nahlas vyslovíš B. Keď budeš dodržiavať moje inštrukcie, na úrovni B budú tvoje hlasivky tak uvolnené, že bude extrémne ťažké vysloviť B.  Je to to, o čo nám ide, no v každom prípade musíš vysloviť nahlas B. začínam počítať teraz: 1...2....3......až do úrovne B.....

/Ostávame v pokoji a tichu až pokým klient nevysloví B, potom pokračujeme/

 

Robíš to naozaj veľmi dobre.....Teraz zíjdeme už iba o jednu úroveň hlbšie. Na úroveň C. Najhlbšiu úroveň, relaxácie, na samé relaxačné dno. Miesto, kde sa budeš cítiť tak nádherne..miesto, kde odíjdu všetky psychické i fyzické problémy. Stačí iba chcieť a dosiahneš to veľmi ľahko.

Opäť si predstav seba ako stojíš na vrchu svojho eskalátora, za chvíľu začnem opäť počítať od 1 do 3 a s číslom 3 ťa tvoj eskalátor začne unášať dole, na úroveň C, úroveň najhlbšej relaxácie. Nesnaž sa pomáhať mu, jednoducho relaxuj, uvolni sa a dovoľ, nech sa to stane. Teraz ideme..1...2....3 celú cestu do úrovne C..na samé relaxačné dno..hlbšie......hlbšie.....hlbšie......driftuješ hlbšie....hlbšie dole...dole...hlbšie...“

 

Aby sme si boli istí, že klient dosiahol úroveň hypnotickej kómy, musíme si to overiť pretestovaním tohto stavu. Dave Elman vypracoval 4 testy pre overenie tohto stavu, Gerald Kein uvádza iba 3 testy. Obmedzím sa popis testov podľa G. Keina.

 

Všetky testy robíme tak, že klientovi sa o nich nezmieňujeme. Len ich prosto vykonáme.

 

Test 1 - Test na anestéziu. Tento stav automaticky produkuje anestéziu. Podľa Geralda Keina stačí klienta uštipnúť na zápästí alebo do ramena, alebo použijeme nejaký iný spôsob, ako si overiť tento fakt.

 

Test 2 - Kontrola katatónie. Zodvihnite klientovi ruku a nohu dohora a pustite ich. Musia ostať v pozícii, v akej ste ich pustili. Bez žiadnych dodatočných sugescií.

 

Test 3 - Test očí. Postavte sa tak, aby ste klientovi videli na oči a nahlas ostrým hlasom povedzte: „Otvor oči!“ Ak nezaznamenáte žiaden pohyb očí a klient úspešne prešie predchádzajúcimi dvoja testami, máte istotu, že je v stave hypnotickej kómy.

 

 

 

Pre vyvedenie klienta z tohto stavu používame hypnotickú hrozbu. No kôli faktu, že tento web je verejne prístupný, a kôli tomu, aby stav hypnotickej kómy nebol navodzovaný neskúsenými či nezodpovednými hypnotizérmi s cieľom pobaviť sa, či nejakým inýmspôsobom tento stav zneužiť, nebudem na týchto stránkach uvádzať spôsob, akým hypnotickú hrozbu realizovať. Zároveň Vás chcem upozorniť, že mi nie je známy iný spôsob, ako klienta vyviesť z hypnotickej kómy, nakoľko nereaguje na sugescie bežného vyvedenia z tranzu.

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť